Pozostałe

Czemu porcelana bez przerwy cieszy się takim niezwykłym powodzeniem

Off

Polska porcelana – krótki przegląd najbardziej znanych wytwórców tych wyjątkowych wyrobów
Historia porcelany z Polski jest niezwykle bogata, bo te niezwykłe przedmioty produkuje się już od XVIII wieku. I przez cały czas budzą niekłamany podziw, goszcząc na największych światowych dworach. Renoma, jaką producenci z Polski sobie wyrobili przez wieki, jest bez przerwy podtrzymywana, mimo całkiem nowych technologicznych możliwości cały czas cała produkcja porcelany to praca ręczna. Dziś jedną z najdłuższych tradycji ma porcelana Chodzież, początki tej fabryki będą bowiem sięgać końca XIX wieku. Od tamtego czasu na wielu stołach miało okazję pojawić się wiele tysięcy przeróżnych wzorów naczyń, wymyślonych przez projektantów z olbrzymim doświadczenie. Tylko odrobinę krótszą historię, bo zaledwie o osiem lat, ma porcelana Lubiana. Ta fabryka także funkcjonuje bez przerwy już od dwóch wieków, a jej oferta słusznie się cieszy uznaniem w wielu krajach. Znacznie mniejszym stażem, co wcale nie przekłada się na niższą jakość, pochwalić się może porcelana Lubiana, ta marka funkcjonuje bowiem zaledwie od połowy ubiegłego wieku.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Kredyt konsolidacyjny

    Zaciąganie pożyczek to dość karkołomna procedura. Nieodzowne jest podpisanie umowy kredytowej z instytucją walutową. Stronami takiej umowy jest instytucja finansowa reprezentowany przez pojedynczych pracowników oraz kredytobiorca. Wielkości kwot, jakie pożyczamy od banku są niezmiernie rozmaite. W pewnych momentach pożyczamy niewiele, w pewnych momentach o wiele więcej. Zależy to od naszych pragnień. Czasem zdarza się, że…

  • Konsolidacja kredytów

    Zaciągając debet musimy zwrócić szczególną uwagę na jego koszt. Jasne jest to, ze jeśli decydujemy się na użyczenie dewiz od instytucji finansowej powinniśmy oddać znacznie więcej niż użyczyliśmy. Takie są zasady. Każdy kredyt jest oprocentowany. I nie jest ważne, jaki jest to kredyt – lub jest to kredyt hipoteczny, gotówkowy, legendarna chwilówka lub kredyty konsolidacyjne….