Co możemy robić interesującego w długie weekendy?
Długie weekendy to doskonałe rozwiązanie – w końcu jeżeli sprawnie podejdziemy do tego tematu, wysoce prawdopodobne, że będziemy mieli przykładowo 6 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie mogą być również być za częste – w dalszym ciągu jesteśmy krajem na dorobku, lecz bez dwóch zdań wolne każdemu pracownikowi się należy. Jednak nikt nie powiedział, że musimy definitywnie siedzieć w weekend we własnym domu, ogrodzie bądź na działce. To takie schematyczne… Dużo lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Tallina, Berlina czy Rzymu.
Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w trakcie długich weekendów sprzedawane prawie tak szybko jak świeże pieczywo. To dobrze, przecież poznawanie innych państw, społeczeństw, jedzenia, itp. jest niezmiernie wciągające, lecz także rozwijające. Na wycieczkę możemy pojechać samemu, ew. z grupą bliskich, lecz również z biurami podróży. Na pewno druga opcja jest tańsza. Przecież jeżeli chcemy spędzić weekend w Lizbonie – np., sam dojazd to niemały koszt. Choć nie jest to regułą. Wydaje się jednak, iż oba rozwiązania mają wiele zalet.
Dla takich osób, które wolą jechać samochodem, a na dodatek nie mają zbyt wiele czasu oraz pieniędzy, polecić można zwiedzanie naszego kraju. W końcu chociażby Sandomierz to miejsce, w którym można miło spędzić czas. Interesujące są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla osób, które nie przepadają za tłumami, absolutnie można odradzić wyjazd do Zakopanego. Zakopane to niesamowicie popularny kurort wakacyjny, lecz gdy jest długi weekend, stolica polskich gór jest oblężona przez podróżnych – zwłaszcza warszawiaków.

Comments are closed.